Dokončíme novoročenku rozpracovanou pomocí programu Zoner Callisto – máme již zpracovanou její vnitřní stranu, nyní dokončíme vrchní stranu oboustranně tištěné skládačky.
Vrchní stranu novoročenky zpracujeme na druhé stránce, kterou jsme si již minule v souboru připravili a nastavili na ní vodicí linky. Při umístění vodících linek jsme již počítali s tím, že tato strana musí mít rozložení jednotlivých dílů naopak, tedy i levý okraj je nastaven s ohledem na tuto skutečnost.
Levý díl bude tedy tvořit lícovou stranu kalendáře. Využijeme jej pro umístění firemního loga, které opět do souboru umístíme pomocí nabídky Soubor – Import. Mimoto můžeme do této části umístit stručnou informaci o firmě a kontaktní údaje – pomocí nástroje Odstavcový text.
Střední díl ponecháme prázdný.
Do pravého dílu umístíme text PF2007, který je podložen hvězdicí. Objekt je nejlepší připravit opět v samostatném pomocném souboru.
Nejprve zpracujeme hvězdici. Pro nákres základní hvězdy využijeme nástroj Tvary, z jehož podnabídky zvolíme hvězdu se špičatými cípy.
V alternativním panelu nastavíme počet cípů = 6. Hvězdu vykreslíme šikmým tažením myši se stisknutým levým tlačítkem. Pro kresbu použijeme černou čáru bez výplně.
Zapneme nástroj Tvarování objektů a v alternativním panelu funkci Tvarování vrcholů hvězdy. Na hvězdici se zobrazí 3 body.
Přesunováním prostředního z nich můžeme hvězdu různě deformovat – všechny zbývající cípy se přizpůsobí. Dále můžeme kliknout na úsečku vymezenou body – zbarví se zeleně. Na alternativním panelu zapneme ikonu Přidat uzel a kliknutím na zbarvenou úsečku na ni umístíme další bod. Pomocí tohoto bodu můžeme dále tvarovat cíp hvězdy. (Bodů samozřejmě můžeme přidat i více).
Jsme-li s tvarem hvězdy spokojeni, zapneme nástroj Výběr a editace objektu. V nabídce Galerie příkazem Transformace zobrazíme galerii transformací.
Nastavíme zde rotaci 30°, středový bod a stiskneme…