Po úspěšné instalaci a nastavení vzhledu webové prezentace v redakčním systému Wordpress nás čeká to nejdůležitější – tvorba vlastního obsahu.
Veškerý obsah se vkládá v zabezpečené části stránek, tedy na stejném místě, na kterém jsme v předchozím díle prováděli změnu vzhledu.
Odkaz pro přístup k přihlašovacímu formuláři je obvykle uveden v postranním panelu webu. Některé šablony ale tento odkaz uveden nemají, v tom případě za adresu stránek své prezentace přidejte řetězec wp-login.php. V našem případě tak bude celý odkaz vypadat takto: http://mojefirma.byethost7.com/wp-login.php
NahoruPříspěvky a stránky
Systém Worpdress vytváří webovou prezentaci pomocí dvou základních prvků – příspěvků a stránek. Stránky jsou komponenty, které se příliš často nemění a obvykle vytváří trvalý obsah webu. Mohou obsahovat například základní popis firmy, kontakty, popis výrobků atp. Ze stránek je také většinou vytvořena nabídka v záhlaví stránek. Stránky je možné hierarchicky třídit. Bude například existovat stránka Kontakty, ale bude mít ještě několik podřízených stránek Expedice, Reklamace, Příjem, atd.
Příspěvky se dají přirovnat článkům v novinách, obsahují informace, které se můžou měnit a tvoří spíše zpravodajskou funkci. Příspěvky jsou většinou rozřazeny do kategorií. Názvy těchto kategorií jsou pak uvedeny v postranním panelu.
NahoruTvorba prezentace pomocí stránek
Pro ukázkovou prezentaci zvolíme základní šablonu Twenty Fourteen. Tato šablona obsahuje v horním řádku připravený systém menu, který automaticky přidává všechny nově vytvořené stránky do rozbalovací nabídky.
Novou stránku vytvoříme odkazem v postranním panelu administrační nástěnky.
Každá stránka musí obsahovat minimálně svůj název. Všechno ostatní je možné později přidat. Stránky je možné rozpracovat a zveřejnit až po jejich úplném dokončení, tzn. že na vzhledu webové prezentace můžete pracovat průběžně a publikované informace lze také kdykoliv změnit a opravit.
Základní postup tvorby se skládá ze zadání názvu stránky, vytvoření obsahu pomocí editoru a zveřejnění pomocí tlačítka Publikovat. Ke každé stránce se automaticky uloží její autor a datum vytvoření. Pokud si chcete rozpracovanou stránku jen uložit, použijete tlačítko Uložit koncept. Pomocí tlačítka Náhled pak zkontrolujete vzhled stránky před jejím konečným zveřejněním.
Pomocí nabídky Nadřazená stránka určujete hierarchickou strukturu stránek.…