dnes je 22.12.2024

Input:

Redakční systém Quick.Cms: 1. část – Instalace

28.5.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokud přemýšlíte o vytvoření vlastních webových stránek, máte prakticky dvě základní možnosti. Stránky si vytvořit přímo v jazyce HTML (případně v nějakém WYSIWYG programu, který vám vaše vytvářené stránky takto ukládá), nebo zkusit nainstalovat nějaký redakční systém (bývá většinou naprogramovaný v jazyce PHP), který si pro své potřeby případně trochu upravíte. Výhoda tohoto řešení je v tom, že pro úpravy nebo doplnění textů nemusíte znát jazyk HTML, ale stačí základní znalosti z běžného textového editoru.

Pokud chcete stránky menšího rozsahu, budete hledat freewarové řešení. Nejznámějšími hráči na trhu jsou redakční systémy Joomla, Drupal a WordPress. Mezi méně známé programy patří Quick.Cms, jenž však nepotřebuje na Váš server instalovat klasickou databázi. Proto se velmi jednoduše nastavuje a hlavně i snadno přesouvá mezi různými servery nebo doménami. Stačí jen drobná úprava a celý systém funguje dál. To znamená, že si stránky můžete připravit i naplnit na pomocné doméně a až budou funkční i s texty, pak je jen přesunete na doménu pravou, kde má celý web běžet. Jak může takový web například vypadat? Podívejte se na následující obrázek.

Ilustrační stránka

Jak program získat

Nejlepší je přejít přímo na webové stránky firmy, která tento systém vyvíjí. Existuje i placená verze, ale pro stránky menšího rozsahu lze používat verzi neplacenou. Přejděte na stránku http://opensolution.org/download,en,18.html?sDir=Quick.Cms, kde se nachází různé soubory ke stažení:

Stažení Quick.Cms

Zde si všimněte položek Quick.Cms_v5.4.zip a Quick.Cms.Add_v5.4.zip. Pokud si stáhnete první verzi, jedná se pouze o čistý redakční systém v angličtině a polštině. Pokud sáhnete po verzi druhé, pak se jedná nejenom o redakční systém, ale navíc v něm jsou již přidané některé oblíbené plug-iny, například počet návštěv, novinky, některá menu atd. Pokud se se systémem

Nahrávám...
Nahrávám...