V prezentaci určitě budeme velmi často používat vkládání fotografií. Vloženou fotografii můžeme ještě dále upravovat.
Otevřeme si naši rozpracovanou prezentaci a vybereme snímek 5 – tedy snímek s nadpisem Obrázek ze souboru. Snímek má kromě nadpisu opět nastavený textový rámeček. V tomto případě jej nebudeme mazat, ale vyzkoušíme jiný postup.
V nabídce Domů použijeme kartu Snímky. Rozbalíme grafickou nabídku příkazu Rozložení a zvolíme v ní Nadpis a obsah.
Na snímku se zobrazí skupina ikon pro volbu obsahu:
Klepneme myší na označenou ikonu – vyvoláme dialogové okno, kde na našem disku nalistujeme potřebnou fotografii a stiskneme tlačítko Vložit.
Fotografie je umístěna na snímek – automaticky na střed snímku. Můžeme ji uchopit myší a přetáhnout na jiné místo. Stejně jako klipart je v režimu označení – tj. je obklopena značkami, pomocí kterých můžeme upravit její velikost nebo ji pootočit do zešikmené polohy. V případě fotografií však není vhodné je zvětšovat – mohli bychom tím výrazně poškodit její kvalitu (ztráta ostrosti až i „mozaikovitost“). – v příkladu jsme takto vložili foto 1.
Pokud je fotografie v režimu označení, zobrazuje se nabídka Nástroje obrázku – Formát.
První karta Upravit slouží k celkovým úpravám obrázku:
Důležité pro nás mohou být příkazy pro upravení Jasu, Kontrastu (viz foto 2 v příkladu). Příkaz Přebarvit umožní nastavit fotografii jako černobílou (viz foto 3 v příkladu), případně ji převést do jiných kombinací barevných odstínů. Je zde také příkaz Původní nastavení obrázku, který v případě nezdařených pokusů vrátí obrázek do původní podoby.
Další kartou z této nabídky, kterou můžeme využít k úpravě obrázku, je karta Styly obrázku.
Galerii stylů rozbalíme tlačítkem (vyznačeným červenou šipkou) a můžeme přímo…