dnes je 21.12.2024

Input:

PowerPoint 2007: Přechody snímků

2.2.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Přechod snímku je jedním z efektů, kterými můžeme oživit prezentaci. Již v úvodu jsme si však řekli, že zásadou při vytváření prezentace by měla být střídmost, protože příliš „efektní“ prezentace může spíše unavit, než zaujmout.

Přechody snímků jsou pohybové efekty, které se spouštějí v momentě, kdy je v prezentaci jeden snímek střídán jiným.

V naší rozpracované prezentaci se přemístíme na list Přechody snímků. Jeho obsahem jsou body pracovního postupu, které nám napovídají, jak nastavit přechody snímků.

Přejdeme tedy do nabídky Animace, kde jsou nástroje pro nastavení tohoto typu efektu.

Pro nastavení efektu se využívá galerie, kterou rozbalíme ikonkou v pravém dolním rohu.

Jednotlivé náhledy nám naznačují, jak se bude přechod chovat. Pokud myš umístíme na některý z náhledů, efekt se ukáže přímo ve snímku. Jakmile najdeme efekt, který nám bude vyhovovat, klepneme na něj myší – a tím jej zprovozníme na aktuálním snímku.

Po výběru efektu můžeme nastavit ještě další vlastnosti. Napravo od galerie efektů máme tyto volby:

První možností je Zvuk přechodu, který můžeme vybrat z rozbalovacího seznamu. Po najetí myší se vždy zvuk přehraje. Můžeme si také předem připravit vlastní zvukový efekt, který si uložíme jako soubor wav na pevný disk (jiný zvukový formát není podporován). Pak bychom v rozbalovacím seznamu použili volbu Jiný zvuk, zborazí se dialogové okno pro nalistování tohoto souboru a potvrdíme jeho vložení tlačítkem OK. V tomto rozbalovacím seznamu je dále volba Opakovat do dalšího zvuku (ale upřímně řečeno, je težké pro ni najít nějaké využití). Pole Rychlost přechodu nám umožňuje vybrat ze třech rychlostí.

Opět platí to, že se zvukovými efekty budeme zacházet střídmě. Zatímco některý nenápadný

Nahrávám...
Nahrávám...